Home
Profil
Pred-po
Vizualizácie
Interiéry
Exteriéry
Služby
Dizajník
Médiá
Kontakt

JK Deco

Výhody vizualizácie v štandartnej kvalite.

Vizualizácia  v štandartnom prevedení má z titulu nenáročnosti spracovania hlavbnú výhodu v neporovnateľne rýchlejšom spracovaní návrhu. A to nielen prvotného, ale hlavne  akejkoľvek následnej zmeny. S tým je spojený komfort neoobmedzeného počtu variánt riešenia  ako aj neobmedzený počet pohľadov. Toto všetko je veľkým prínosom pre klientov, ktorí potrebujú vidieť oveľa viac možností, aby si mohli uvážene vybrať to najsprávnejšie riešenie zo správnych. 

Výpovedná hodnota štandartnej  zualizácie je dostatočná  a plnohodnotná pre celkové stvárnenie návrhu. I tu sa štandardy posúvajú a mnohé štandartné vizualizácie už dosahujú vernosť blízku realite, a to za nepomerne priaznivejšiu cenu.

5 Kuche Nacht kopia
Facebook YouTube kopia (2) pinterest Jana Kadlic LinkedIn kopia
Med web recepcia – kópia

Nevýhody vizualizácie vo fotokvalite.

Konfort fotokvality znamená vysokú náročnosť na spracovanie. To znamená , že vizualizácia je v prvom rade  drahá.  V druhom, rade pomalá.  a to tak v spracovaní návrhu ako aj prípadných zmien (ak sú vôbec v obmädzenom množstve možné). V ďaľšom rade obmedzujuje nielen počet variánt  (ak vôbec táto možnosť je bez dodatočného poplatku)   ale   dokonca  aj pohľadov. Je skrátka vizuálne dokonalá, ale príliš pomalá, drahá a obmädzujúca.

Fotokvalita je vhodná, ak ste pripravení prijať ponúknutú variantu riešenia, často jedinú. Ak máte napriek iným schopnostiam malú predstavivosť. Ak ste presvedčení, že nebudete potrebovať zapracovať veľa zmien, a už vôbec nie rýchlo.

Pre kvalitu návrhu, nech už je spracovávaný akokoľvek techncky dokonale  je i tak najpodstatnejší dizajnér.

Vizualizácia ako dokonalý obrázok alebo (ne) realizovateľný návrh interiéru?

V rukách znalého architekta sa vizualizácia vo fotolvalite  stáva neprekonateľným nástrojom.  Ani dokonalá vizualizácia vo fotokvalite však automaticky neznamená dobrý návrh.. Tak ako papier aj  obrazovka počítača znesie všetko. Súčasná dostupnosť programov na tvorbu vizualizácii umožňuje  “kresliť“ pekné obrázky prakticky komukoľvek,  bez predošlých skúseností. A to je paradoxne najväčšou pascou  keď sa  peknému obrázku dôveruje viac  ako skúsenímu dizajnérovi, ktorého znalé oko je schopné posúdiť reálne fungovanie návrhu v konkrétnom priestore v praxi. a disponuje portfóliom už realizovaných interiérov

Množstvo realizácií zaostávajúcich  za pôvodnými fotovizualizáciami nenájdete na webe, iba klienti si po čase dávajú prerobiť svoje interiéry a poučení už netrvajú na efekte fotokvality,, ale vkladajú  dôveru viac v dizajnéra samotného, nie technických možností stvárnenia.  Je preto na mieste nepreceňovať fotokvalitu a  overiť si dizajnéra nielen  v oblasti  návrhov ale aj realizácií - iba tak klient nedostane do ruky vizualizáciu kvality vzdušného zámku. Bývať predsa budeme v reálnom priestore , nie vo vizualizácii.

bytovy dizajn - navrh industrialneho interieru

Jana Kadlicová - JK Deco  © 2006 - 2019, Návrhy a dizajn interiérov, +421 903 030 494

Interiéry podľa služby

Vizualizácie

Interiéry

Exteriéry

Návrhy online

Redizajn

Dekorovanie

Design

HomeStaging

Interiér ako darček

3D prehliadky

Poradenstvo

podľa priestoru

Domy

Byty

Lofty

Komerčné

Obývačky

Izby

Kúpelne

podľa štýlu

Moderné

Luxusné

Prírodné

Industriálne

Vidiecke

Škandinávske

Koloniálne

Bohémske

Glamour

Retro

Etno

podľa stavu

Vizualizácie

Realizácie

Pred Po

3D prehliadky

podľa farby

Neutrálne

Farebné

galérie

Interiéry

Exteriéry

Vizualizácie

Dekorovanie

Design

Nábytok

DecoShop

Keramika

Obrazy

DIY

Google