Home
Profil
Vizualizácie
Interiéry
Exteriéry
Pred-po
Služby
Blog
Napísali
Kontakt

JK Deco

Ako prebieha návrh interiéru

Vstupné podklady

Facebook YouTube kopia (2) pinterest Jana Kadlic LinkedIn kopia

V prvom rade potrebujem pôdorys alebo náčrt priestoru  (pri návrhu online aj s presnými rozmermi), ak je možné zopár fotografií súčasného stavu (či už interiér stavby, holopriestor alebo zariadený priestor), informáciu kde sa nehnuteľnost nachádza (a teda či sa bude robiť na diaľku, alebo bude možná obhliadka), a samozrejme popis zámeru, rosah (miestnosť čo celý dom/byt, exteriér či , záhrada), náročnosť na vybavenie (štandard, atyp na mieru, nadštandard), úroveň návrhu (rámcový ideový alebo realizačný)

holopriestor interieru
podorys interieru

Cenová ponuka

Na základe vstupných údajov pripravím cenovú ponuku aj s popisom všetkého, čo obsahuje. Cena za návrh v dohodnutom rozsahu  je fixná a konečná.

Obhliadka

po schválení cenovej ponuky  a zaplatení zálohy nasleduje obhliadka, zameranie, príp. domeranie priestoru. Na obhliadke sa detailne porozprávame o všetkých súvislostiach spojených s budúcim interiérom, vaše potreby, požiadavky, preferencie či možnosti a  samozrejme mojou úlohou  bude zosúladiť aj nezriedka protichodné predstavy partnerov. Samozrejme v prípade záujmu som prístupná realizovať najprv nezáväznú  obhliadku kde navzájom zistíme názorový a osobnostný súlad, a až potom môžem vypracovať cenovú ponuku.

meracie pasmo a zameriavac
auto s logom firmy jkdeco

Tvorba návrhu a 3D vizualizácie

Po obhliadke pre mňa začína samotná práca, t.j. najprv “nahodenie” priestoru do pc a potom najkreatívnejšia časť tvorby interiéru, skúmanie priestoru, skúšanie variánt a zapracovávanie nápadov na najlepšie možné riešenie. Nasleduje spracovanie 3D vizualizácie  do použiteľných  výstupných materiálov. Táto fáza trvá štandartne 7-10 dní v závislosti od veľkosti miestností, nárokov na vybavenie a úroveň návrhu. Pri celom dome sú to spravidla 3-4 týždne. Výstupmi sú nasledovné materiály:

Pôdorysné spracovanie  

podorys interieru jednoizboveho bytu

 Pohľady z vtáčej perspektívy

pohad z vtacej perspektivy na interier bytu
ortograficky pohlad na interier bytu

Rezy podľa potreby

A,B,C,D, technické, vektorové alebo štandartné zobrazenie, kótované či nekótované, v rôznych exportných formátoch, všetko  podľa osobných preferencií. Rezy sa robia  po doladení  finálnej varianty.

rez interieru  technicky
rez interieru vektorovy
rez interieru standartny
Rez A interieru bytu
Rez B interieru bytu
Rez D interieru bytu
Rez C interieru bytu

Perspektívne pohľady

Klient dostáva k dispozícii  solídne množstvo perspektívnych pohľado. A to tak celku  ako  aj dielčích častí interiéru, či dôležitých detailov. Samozrejme nejde o počet, ale o zmysluplnú výpoveď možností daného interiéru. Nezriedka  sa tak  súčasťou návrhu stávajú aj pohľady, ktoré odhaľujú práve “nefunkčnosť” alebo nezmyselnosť zamýšľanejj predstavy. čo cez vizualizáciu klient spravidla ihneď pochopí. .Má však ihneď k dispozíci množstvo iných možností, z ktorých si môže vybrať “tú svoju” najlepšiu variantu zodpovedajúcu predstave.

pohlad na interier bytu pri dennom svetle
vecerny pohlad na interier bytu pri vnutornom osvetleni
zakomponovanie realneho pozadia bratislavsskeho hradu do vizualizacie interieru
perspektivny pohlad na navrh interieru jednoizboveho bytu

Počet perspektívnych pohľadov nie je nijako limitovaný (snáď len zmyslom - musí byť zmysluplný a mať význam), rádovo sa pohybuje od 20 do 60 ks  na miestnosť  (niekedy presiahneme aj 100 ks!) pričom každý z nich plní svoj účel. Na web stránkach mám naozaj len malé množstvo pohľadov pre základnú predstavu o konkrétnom interiéri.

Varianty riešenia

Štandartne sú súčasťou prvotného návrhu  aj viaceré variantné farebné, dispozičné, materiálové alebo dokonca koncepčné riešenia.

varianta navrhu interieru bytu s bielou stenou
varianta navrhu interieru bytu s hnedou stenou
varianta navrhu interieru s metalovou stenou
varianta navrhu interieru v zlto sivej kombinacii steny

Tipy na vybavenie

Foto dokumentácia vytypovaného nábytku a vybavenia tak z poonuky na tuzemskom  trhu. ako nápady a  inšpirácie z e-shopov. 

zavesne cierne svietidlo
ratanova barova stolicka
zavesne ziarovky
sedacka siva
dekoracia domcek
roztahovatelna pohovka siva
dekoracia home

 3D video spracovanie

virtualna prehliadka navrhu jednoizboveho bytu

3D Animácia

Živú 3D animáciu je možné vidieť počas prezentácie alebo online na diaľku. 

 Panorama 360 st.

Panoramu je  možné vidieť v externej aplikácii, bez potreby jej stiahnutia. 

Poradenstvo

Každý klient pre ktorého som robila návrh a 3D vizualizáciu interiéru má v rámci daného priestoru možnosť využiť ďaľšie telefonické alebo mailové poradenstvo podľa potreby.

Prezentácia návrhu 

Na prezentácii návrhu predstavím návrh interiéru tak v živej animácii vo všetkých variantách ako aj všetky statické výstupy, ktoré spoločne prejdeme.  Zároveň tým pádom dostávam spätnú väzbu na jednotlivé varianty, aj dielčie riešenia.

vzorkovnik zelenych farieb
usb kluc

Prezentácia trvá cca 1-3 hodiny v závislosti od toho, či sa klienti vedia hneď zorientovať a na mieste rovno doladiíme predbežnú variantu, alebo potrebujú čas na premyslenie a výber finálnej varianty sami v kľude svojho domova (omnoho častejšie). Všetky vytvorené statické materiály  hneď pri prezentácii odovzdávam na usb alebo následne posielam mailom

Dolaďovanie návrhu interiéru

Bezprostredne po prezentácii návrhu a doplatení ceny za návrh,  vybranú,  finálnu albo aj novú variantu  ladíme spoločne na diaľku podľa potrieb klienta až do úplnej spokojnosti.

Dodatočné dolaďovanie

pracovny stol s notebookom

S návrhom interiéru získa každý aj možnosť dodatočne ladiť dielčie časti interiéru. To znamená, že aj s odstupom času napr ,v prípade posunutia stavby kedy medzitým môže klienta osloviť iné vybavenie alebo materiál, je možné  tieto promptne zapracovať do vizualizácie na zistenie fungovania v pôvodne danom kontexte.

Jana Kadlicová - JK Deco  © 2006 - 2019, Návrhy a dizajn interiérov, +421 903 030 494

Interiéry podľa služby

Vizualizácie

Realizácie

Exteriéry

Návrhy online

Redizajn

Dekorovanie

Design

HomeStaging

Interiér ako darček

3D prehliadky

Poradenstvo

podľa priestoru

Domy

Byty

Lofty

Komerčné

Obývačky

Izby

Kúpelne

podľa štýlu

Moderné

Luxusné

Prírodné

Industriálne

Vidiecke

Škandinávske

Koloniálne

Bohémske

Glamour

Retro

Etno

podľa stavu

Vizualizácie

Realizácie

Pred Po

3D prehliadky

podľa farby

Neutrálne

Farebné

galérie

Interiéry

Exteriéry

Vizualizácie

Dekorovanie

Design

Nábytok

DecoShop

Keramika

Obrazy

DIY

Google